Elektrikli Araçların Önündeki Zorluklar - otom.in!

gezin.in. Gez, eğlen!
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forum Listesi          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Elektrikli Araçların Önündeki Zorluklar

talat

Toplam 11 yazı
12/06/2018 :  14:17:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Gelecekte elektrikli araçları bol bol göreceğiz, ancak sorunsuz bir geçişi zora sokabilecek bazı güçlüklerin önüne geçilmesi gerekiyor.

1. Elektrikli Araçlar şu an kısıtlı menzile sahip
En yeni elektrikli araçlar bile, yaklaşık 500 kilometre menzile sahip.

2. Elektrikli Araçların fiyatı nisbeten yüksek
Bloomberg New Energy Finance Electric Vehicle Outlook 2017 de dahil olmak üzere çeşitli tahminlere göre, elektrikli araçlar 2022 itibarıyla fiyat paritesine erişecek, ancak Türkiye vergi sistemi düşünüldüğünde bununla ilgili net bir tahminleme yapmak zor.

3. Henüz yeterli sayıda elektrikli araç şarj istasyonu yok
Büyük Avrupalı araba üreticileri olan BMW Group, Daimler AG, Ford ve Volkswagen, Avrupa çapında elektrikli araçlar için yüksek hızlı bir şarj istasyonu ağı oluşturmak için ortaklık kurdu. Bunun çıktılarını göreceğiz. Diğer markalar ve özel inisiyatiflerin gayretleriyle bu miktar artabilir.

4. Elektrik şebekemiz ek talebi karşılayacak durumda değil
Elektrikli Araç üreticileri ve tesisleri, Elektrikli Araçların şarj işlemini şebekede yeterli kapasite olana kadar (ör. geceleri) geciktirmesini sağlayacak, “talep tarafı yanıtı” olarak bilinen çözümler üzerinde çalışıyor.

İnsanların Elektrikli Araçlar hakkındaki soruları ve yukarıda belirtilen zorluklara rağmen, talep hızla artıyor. 2016’da tüm dünyada kullanılan Elektrikli Araç sayısı 2 milyonu aştı ve Avrupa’da satışlar 2017’nin ilk çeyreğinde %38 arttı. Hollandalı ING bankası, 2035 itibarıyla Avrupa'daki tüm yeni araç satışlarının elektrikli arabalardan oluşacağını öngörüyor.

0.06 saniye.
12:43:36, 20 Şubat 2019, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve otom.in®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen otom.in üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan otom.in sorumlu tutulamaz.

© 2017-2019 otom.in İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım